Dermalna polnila se uporabljajo za povečanje volumna tkiva, povečanje ustnic, glajenje in zmanjšanje gub. Dermalna polnila so sestavljena iz hialuronske kisline, ki je prozoren, viskozen gel, ki ga injiciramo neposredno v kožo. Dermalna polnila so naraven polisaharid, ki se pojavlja kot pomemben sestavni element v koži, podkožju, vezivnem tkivu in sklepih. V estetske namene se uporablja preparat, ki ni živalskega izvora in je zato varen, možnost hujših reakcij je minimalna. Preparati se glede na znamko med seboj razlikujejo, a se glede tveganje bistveno ne razlikujejo. V naši koži hialuronska kislina ne učinkuje trajno ampak se sčasoma razgradi. Zaradi tega je za trajen učinek potrebno njeno dodajanje. Preparati hialuronske kisline se pogosto kombinirajo z drugimi preparati (npr. botulinumom) ali tudi s kirurškimi posegi. Za manj bolečo aplikacijo uporabljamo kremo, ki vsebuje anestetik, ali pa injekcije lokalne anestezije.

POMLJAJEVANJE OBRAZA S POLNILI
Hialuronska kislina na obrazu se uporabljajo za:
- korekcijo nazolabialnih gub (gub od ustnih kotov proti nosu),
- korekcijo brade,
- korekcijo ličnic,
- korekcijo podočnjakov,
- dvig čela in obrvi.
Trajanje posega
10-30 min
Anestezija
ni potrebna
Po posegu
Po posegu je priporočljivo hlajenje na mestu injicirana. Hospitalizacija in posebno okrevanje nista potrebna. Možna je takojšnja vrnitev na delo in k ostalim dnevnim aktivnostim. Kot možne nevšečnosti po posegu se lahko pojavita oteklina in modrica.
POVEČANJE USTNIC S POLNILI
Za povečanje ustnic obstaja več možnosti:
- polnilo s hialuronsko kislino: rezultat traja do šest mesecev,
- lastna maščoba: rezultat je deloma trajen, odstotek mašobe, ki preživi, je med posamezniki različen.
Trajnih polnil kot so aquamid, biopolimeri in silikon ne uporabljamo, saj lahko povzročajo hude zaplete.
Trajanje posega
20 min
Anestezija
ni potrebna
Po posegu
Po posegu je priporočljivo hlajenje na mestu injicirana. Hospitalizacija ni potrebna. Možna je takojšnja vrnitev na delo. Kot možne nevšečnosti po posegu se lahko pojavita oteklina in modrica. Potrebno se je zavedati, da je koža na mestu injiciranja bolj občutljiva, zato jo je potrebno nekaj dni po aplikaciji zaščititi pred zunanjimi dejavniki kot so vročina, mraz, UV svetloba.
KDAJ SE ODLOČITI ZA DERMALNA POLNILA?
Dermalna polnila so odlična izbira, kadar želite hitro osvežitev videza in naraven rezultat brez dolgotrajnega okrevanja. S hialuronsko kislino, ki se uporablja v polnilih, lahko prilagodite obliko obraza, kar vključuje povečanje volumna ustnic, poudarjanje ličnic, korekcijo nosu ter glajenje gub. Postopek je izjemno varen in učinkovit, saj spodbujajo hidracijo in tonus kože, kar dodatno povečuje mladosten videz. Dermalna polnila vam omogočajo takojšnjo vrnitev k vsakodnevnim aktivnostim, kar je še posebej koristno pred pomembnimi dogodki.
NAROČANJE
V kolikor se odločite za poseg, je pregled pri zdravniku pred posegom BREZPLAČEN.

KAKO DO POSEGA?

1
REZERVACIJA TERMINA
Za rezervacijo termina posega ali posveta z zdravnikom oddajte povpraševanje ali nas pokličite na telefonsko številko
+386 30 462 033

2
POSVET Z ZDRAVNIKOM

3
POSEG
KAJ JE DOBRO VEDETI O DERMALNIH POLNILIH?
KAKO DOLGO SO VIDNI REZULTATI DERMALNIH POLNIL?
Vidnost rezultatov po aplikaciji hialuronske kisline je odvisna od več dejavnikov, vključno z vrsto uporabljene dermalne polnila. Različna dermalna polnila, kot sta JUVEDERM in NEAUVIA, imata svoje specifične lastnosti in trajanje učinkovitosti.
Pri JUVEDERM dermalnih polnilih je pogosto opaziti hitrejše rezultate, saj je formulacija prilagojena hitrejši integraciji v tkiva kože. Rezultati se običajno pojavijo takoj po postopku in lahko trajajo od nekaj mesecev do enega leta, odvisno od posameznika.
Pomembno je vedeti, da je individualni odziv na dermalna polnila različen in lahko vpliva na trajanje vidnih rezultatov. Na splošno pa lahko stranke pričakujejo naraven videz in mladostni sijaj v časovnem okviru, ki je odvisen od izbrane vrste dermalnih polnil.
ALI SO DERMALNA POLNILA BOLEČA?
Dermalna polnila, ki vsebujejo hialuronsko kislino, običajno vključujejo postopek, ki je dobro prenašan, s minimalno bolečino. Injekcije hialuronske kisline se izvajajo s tankimi iglami, kar zmanjšuje nelagodje med postopkom. Pred začetkom posega lahko zdravnik nanesemo anestetično kremo na območje, kjer se bodo izvajale injekcije, kar dodatno zmanjšuje občutek bolečine.
Čeprav se lahko občuti rahlo ščipanje ali mravljinčenje med injiciranjem hialuronske kisline, ta občutek običajno mine zelo hitro.
KAKŠNA JE CENA DERMALNIH POLNIL?
Cena dermalnih polnil za postopek glajenja gubic se določi individualno, glede na želje stranke, vrsto uporabljenih dermalnih polnil ter cilje, ki jih želi stranka doseči. V primeru uporabe polnil, kot sta JUVEDERM in NEAUVIA, se cena lahko giblje med 190 in 390 EUR. Pomembno je poudariti, da je končna cena rezultat temeljitega pogovora med stranko in zdravnikom, kjer se natančno določijo specifične želje, pričakovanja ter cilji posameznika.
ALI OBSTAJAJO KAKŠNA TVEGANJA IN NEŽELENI UČINKI?
Ker gre za medicinski poseg, se je potrebno zavedati, da je storitev povezana z določenim tveganjem. Čeprav se pri večini pacientov stranski učinki ne pojavijo se pred izvedbo storitve z zdravnikom natančno pogovorite o tveganjih, možnih komplikacijah ter omejitvah pri uporabi hialuronske kisline.
Na mestu aplikacije dermalnih polnil se po navadi pojavi oteklina, ki izzveni v nekaj dneh. Po posegu so prav tako možni glavoboli, ki navadno v roku enega tedna povsem izzvenijo. Na mestih aplikacije lahko površina kože ostane neravna, lahko se tipajo spremembe v obliki grudic. Tudi tovrstni pojav sčasoma izzveni, lahko pa neravna površina obstane tudi dlje časa, celo več mesecev. V primerih tanke kože je lahko dermalno polnilo določen čas skozi kožo vidno. Pri aplikaciji hialuronske kisline ali lokalnega anestetika lahko pride redko do začasne poškodbe globokih struktur – žil in živcev. Okužbe tkiv po aplikaciji hialuronske kisline so zelo redke (manj kot 1 primer na 1000 pacientov), a lahko nastopijo tako bakterijske, kot tudi virusne in glivične okužbe. Lahko pride do pojava herpesa (tudi pri osebah, ki ga prej niso nikoli imele). Pri osebah, ki imajo herpetične okužbe pogosto, se lahko odločimo tudi za preventivno jemanje virostatikov.
Da do neželenih stranskih učinkov ne pride, je pomembno, da je zdravnik seznanjen z vašim zdravstvenim stanjem. Zdravnika je potrebno obvestiti o morebitnih motnjah strjevanja krvi in jemanju dodatnih preparatov, ki vplivajo na strjevanje krvi (14 dni pred posegom je potrebno prenehati z jemanjem Aspirina, vitamin E in preparati ginka).
ZAKAJ IZBRATI NAS?
IZKUŠNJE
Storitve estetske medicine izvajajo izkušeni strokovnjaki estetske kirurgije.
KAKOVOST
Skrbimo za varnost in kakovost pri vseh postopkih in posegih, ter diskretnost pri obravnavah.
ZADOVOLJSTVO
INOVATIVNOST
REZERVIRAJ TERMIN POSVETA PRI ZDRAVNIKU
Za rezervacijo termina oddajte povpraševanje ali nas pokličite na telefonsko številko
+38630662889